sobota, 12 sierpnia 2017

#48 J.P. MONNINGER - "DROGA DO CIEBIE"


Tytuł: "Droga do Ciebie"
Autor: J.P. Monninger
Wydawnictwo: Czarna Owca
Rok wydania: 2017


Autor znany wszystkim wielbicielkom miłosnych historii - Nicholas Sparks - zapewnia że "Droga do Ciebie" to powieść romantyczna i niezapomniana. I wiecie co? Ma świętą rację, bo ta książka jest wspaniała i zostaje w sercu na bardzo długo!


Magda: Autor znany wszystkim wielbicielkom miłosnych historii - Nicholas Sparks - zapewnia że "Droga do Ciebie" to powieść romantyczna i niezapomniana. I wiecie co? Ma świętą rację, bo ta książka jest wspaniała i zostaje w sercu na bardzo długo!

Przed rozpoczęciem kolejnego etapu w życiu, Heather wraz ze swoimi przyjaciółkami rusza w podróż po Europie. Zanim na dobre rozpoczną dorosłe życie chcą zaszaleć i nabrać pozytywnej energii przed czekającymi je wzywaniami i obowiązkami. Na ich liście miejsc do zwiedzenia oczywiście nie mogło zabraknąć Paryża. To właśnie tam Heather pozna tajemniczego mężczyznę...i od tej pory nic już nie będzie pewne...

"Droga do Ciebie" z pozoru może się wydawać historią jakich jest wiele - trudno nie oprzeć się temu wrażeniu, ale mimo wszystko to książka, którą chce się czytać! Autor porusza bardzo wiele ważnych kwestii - mówi o tym jak istotna jest w życiu człowieka prawdziwa przyjaźń, porusza kwestię wchodzenia w etap dorosłości, podejmowania pierwszych trudnych wyborów, a w końcu mówi także o miłości - pięknej, szalonej i niejednokrotnie trudnej. 

Wraz z bohaterami powieści mamy możliwość zwiedzić takie miejsca jak .... a także nasz piękny Kraków. Ten polski akcent to naprawdę miła rzecz! Bardzo spodobał mi motyw podążania śladami wspomnień z dziennika pisanego przez dziadka Jack'a...aż żałuję, że moja rodzina nie ma tak cennej pamiątki.

"Droga do Ciebie" w prosty i jednoznaczny sposób daje nam do zrozumienia, że choć życie jest piękne to jednak nie jest usłane samymi różami, a decyzje, które podejmujemy nie zawsze są ostateczne. Musimy być gotowi na to, że czasem los ma dla nas zupełnie inne plany. Serdecznie polecam!

Olga: "Droga do ciebie" opowiada historię trzech dziewczyn, które tuż po zakończeniu studiów ruszyły w podróż po europejskich miastach. Chciały wypocząć, pozwiedzać i po prostu dobrze się bawić, mając jednak myśli, że po powrocie z wakacji wyruszą do pracy, z którą mogą być związane na wiele lat. Podczas wycieczki w życiu każdej z nich wydarzyło się coś, co odmieniło ich dalsze losy, jednak najbardziej skupiamy się na Heather, której życie znacznie się zmieni po poznaniu Jacka...

Podróż, co jest według mnie dużym plusem, to nie tylko tło wszystkich wydarzeń. Nie można nawet powiedzieć, że to wątek, który jest nieznacznie rozwinięty. Otóż podróż w "Drodze do ciebie" odgrywa ważną rolę i razem z bohaterami możemy poznać miasta, które odwiedzili. W każdym z tych miejsc doskonale się bawią i sprawiają, że na długie lata ich nie zapomną i być może jeszcze tam wrócą. Ponadto poznajemy też drogę, którą podąża Jack, korzystając z notatek z dziennika dziadka, co dodatkowo upiększa wątek podróży.

Jeśli chodzi o samych bohaterów to muszę przyznać, że właśnie Jack mnie dosyć często irytował. Polubiłam Heather i przede wszystkim podziwiałam ją za to, że ma już konkretne plany na przyszłość, dlatego niezmiernie denerwowało mnie to jak Jack to wyśmiewał. Odnosiłam wrażenie, że to nie było przekomarzanie się z dziewczyną, tylko rzeczywiście nie pasowało mu, że ma ona tak sprecyzowane decyzje dotyczące jej życia. Mimo to naprawdę spodobało mi się to jak odnosił się do historii swojego dziadka i że zechciał zwiedzać Europę, podróżując zgodnie z jego notatkami.

"Droga do ciebie" poruszyła we mnie wielką chęć podróżowania po europejskich miastach. Jednocześnie uświadomiła mi, że zaplanowanie takiej wyprawy jest naprawdę ciężkie, bo przecież każdego z nas może spotkać coś niespodziewanego w jej trakcie - coś, co może być piękne jak miłość, ale też nieprzyjemne, jak sytuacja, która spotkała Amy, przyjaciółkę Heather. I podziwiam bohaterki, że mimo zmiany niektórych planów dalej odważnie brnęły do przodu.

Książka Monningera jest warta polecenia, bo zawiera wiele rozbudowanych wątków - m.in. miłości, podróży, przyjaźni, czy też dojrzewania. Łatwo jest się zatracić w lekturze i naprawdę przyjemnie spędzić czas, dzięki pięknej historii opisanej lekkim piórem autora.

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Czarna Owca.3 komentarze:

 1. Kusi mnie ta książka, bo jestem miłośniczką podróży, ale wciąż nie jestem do niej do końca przekonana.. To raczej jedna z tych książek, które przeczytam, jeśli nadarzy się przypadkowa okazja ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciagle gdzieś widzę tę książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się świetnie! Jak dobrze, że już czeka na moim stosiku "do przeczytania" :)

  Zapraszam do siebie
  www.claudiaaareads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń